Skip to main content

A | +A | +A

 

Breadcrumb

Strona główna / O nas Aktualności / Dawny Fort Prusy: kolejny etap rewitalizacji

Dawny Fort Prusy: kolejny etap rewitalizacji

Atrakcyjna lokalizacja w historycznym zakątku Szczecina. TBS Prawobrzeże rozpoczyna budowę kolejnego etapu osiedla w rejonie ul. Kusocińskiego - Sowińskiego - Głowackiego. W ramach inwestycji powstaną: trzy budynki, 95 mieszkań i zagospodarowany wokół teren.

rozbiórki    rozbiórki

To kolejna już inwestycja TBS Prawobrzeże na terenach byłego Fortu Prusy. Pierwsze budynki oddane zostały przez spółkę mieszkańcom w 2010 r. To było jedno z pierwszych działań rewitalizacyjnych na tym terenie. Obecnie rozpoczyna się budowa drugiego etapu osiedla, trwają prace rozbiórkowe i przygotowujące teren pod budowę. Na działce o powierzchni ponad 7 tys. m2 powstaną trzy budynki, trzy i czteropiętrowe. W sumie znajdzie się w nich 95 mieszkań o  łącznej powierzchni użytkowej ponad 5 tys. m2. oraz trzy lokale usługowe o pow. ok 190 m2.  Średni metraż mieszkania to 53 m2. W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie chodników, alejek, ławek placu zabaw dla dzieci,  miejsc parkingowych. Na terenie osiedla  zasadzonych będzie 56 drzew ozdobnych i 163 krzewów.  Ukończenie inwestycji i oddanie mieszkań zaplanowane jest na czerwiec 2019 r. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko Sp. z o. o. ze Szczecina. Planowany koszt zadania wynosi ok 29 mln zł. Budowa osiedla jest finansowana z kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego, wpłat partycypantów, środków własnych Spółki oraz środków Gminy Miasto Szczecin.

Mieszkania oddawane w standardzie pod klucz. Ściany pomalowane na biało, wykładziny   PCV   na  podłogach, w łazienkach okładziny ceramiczne na ścianach i podłodze,  kuchenka  elektryczna energooszczędna  z   płytą  ceramiczną w kuchni, łazienka z białym montażem (wanna, umywalka). Mieszkania parterowe będą miały dostęp do ogródków przydomowych. Każde mieszkanie powyżej parteru będzie wyposażone w balkon lub taras. Lokale wyposażone będą w stację cieplną z funkcją indywidualnego programowania ogrzewania lokalu. W każdej klatce schodowej zaprojektowano wózkownię do użytku mieszkańców.

Inwestycja położona jest na terenie objętym ochroną konserwatorską w zakresie historycznej struktury przestrzennej. Z tego względu dwa istniejące narożne budynki ceglane poddane zostaną kompleksowej renowacji i adaptacji na trzy lokale użytkowe.

Trwa nabór na mieszkania. Zainteresowani mogą się zgłaszać.  TBS  Prawobrzeże jest w trakcie naboru na nabycie partycypacji w kosztach budowy lokali mieszkalnych. Ogłoszenie o naborze jest  zamieszczone na stronie internetowej spółki: http://www.tbs.szczecin.pl/pl/partycypacja/lista-lokali/sowinskiego