Skip to main content

A | +A | +A

 

Breadcrumb

Strona główna / O nas Aktualności / Odebrali klucze do nowych mieszkań

Odebrali klucze do nowych mieszkań

Płacą w terminie czynsz, dbają o swoje lokale i cieszą się dobrą opinią sąsiadów dzięki temu mogą zamienić się  na mieszkanie komunalne o podwyższonym standardzie. Rzetelni najemcy odebrali klucze do nowych mieszkań przy ul Koszarowej w Dąbiu. Inwestycję zrealizował TBS Prawobrzeże.
Uroczystość zakończenia czwartego etapu osiedla Nad Płonią i wręczenia kluczy mieszkańcom odbyła się 15 listopada br.

IV etap osiedla nowych mieszkań komunalnych.
Prace budowlane rozpoczęły się we wrześniu 2017 r. W dwóch trzykondygnacyjnych budynkach powstały 24 mieszkania. Teren zyskał nowe zagospodarowanie, chodniki i zieleń, ławeczki i miejsca parkingowe.
Łączna powierzchnia użytkowa lokali mieszkalnych przeznaczonych na wynajem wynosi: ok 1300 m2 , w tym :   *
Mieszkania 2-pokojowe 18 szt. o pow. od 46,30 do 55,79 m2 *
Mieszkania 3-pokojowe 6 szt. o pow. od 64,79 do 65,48 m2
Mieszkania tak jak w poprzednich etapach wykończone są „pod klucz", posiadają stolarkę okienną i drzwiową, kuchenki elektryczne z piekarnikiem, zlewozmywaki, wanny, umywalki z armaturą sanitarną, podłogi w pokojach wykończone wykładziną PCV, ściany i posadzki w łazienkach – wyłożone płytkami ceramicznymi
Do każdego lokalu położonego w parterze przynależą ogródki przydomowe, zaś wszystkie mieszkania położone na piętrach posiadają balkony. Najemcom pozostanie jedynie ich urządzenie.
Koszt budowy tego etapu wyniósł niecałe 6 mln zł. Inwestycja finansowana była ze środków wniesionych przez Gminę oraz TBS Prawobrzeże. Na budowę mieszkań Gmina pozyska dofinansowanie z Funduszu Dopłat - ponad 2 mln zł. Wykonawca inwestycji była szczecińska firma Ciroko.
Osiedle powstaje z myślą o rzetelnych najemcach komunalnych.  Mieszkańcy lokali komunalnych (z zasobu ZBiLK i TBSów), którzy płacą czynsz w terminie, dbają o swoje mieszkanie i cieszą się dobrą opinią sąsiadów mogą zamienić się na nowy lokal o podwyższonym standardzie. Najemcy zainteresowani zamianą mogą jeszcze składać wnioski na mieszkania, które powstały w tym etapie. Proces zasiedlania prowadzi Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.
Osiedle „Nad Płonią.
Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże" we współpracy z Gminą Miasto Szczecin od 2014 roku realizuje budowę Osiedla „Nad Płonią" położonego przy ul. Koszarowej w Dąbiu. Wszystkie mieszkania w ramach tej inwestycji są do dyspozycji Gminy i mają czynsz komunalny. Osiedle zaplanowano do realizacji w sześciu etapach. W sumie powstanie 120 mieszkań w 10 budynkach wielorodzinnych. Inwestycja jest dofinansowana z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Odebrali klucze do nowych mieszkań

Odebrali klucze do nowych mieszkań

Odebrali klucze do nowych mieszkań

Odebrali klucze do nowych mieszkań

Odebrali klucze do nowych mieszkań

Odebrali klucze do nowych mieszkań