Skip to main content

A | +A | +A

 

Breadcrumb

Strona główna / O nas Aktualności / Otwarcie Agencji Mieszkaniowej Miasta

Otwarcie Agencji Mieszkaniowej Miasta

Kto i kiedy może się starać o mieszkanie od miasta, co trzeba zrobić aby je otrzymać, jakie mieszkania są w ofercie? - na te i wiele innych pytań mieszkańcy znajdą odpowiedź w dopiero co otwartej Agencji Mieszkaniowej Miasta przy ul Wojska Polskiego 55 w Szczecinie.

Agencja Mieszkaniowa to punkt informacyjno-konsultacyjny dla mieszkańców, w którym kompleksowo otrzymają oni wiedzę na temat dostępnych lokali na wynajem oraz programów mieszkaniowych realizowanych przez miasto (ZBiLK, Szczecińskie TBS i TBS Prawobrzeże). W Agencji Mieszkaniowej Miasta przede wszystkim będzie można :

  • uzyskać ogólne informacje o programach mieszkaniowych prowadzonych przez miasto, naborach na lokale np. socjalne i do remontu, ofercie TBS - ów

  • pobrać odpowiedni wniosek,

  • otrzymać propozycję programu, na podstawie przeprowadzonej rozmowy z zainteresowanym oraz  po zbadaniu jego progów dochodowych,

  • otrzymać wskazówki do dalszego trybu postępowania, konkretnie gdzie i do kogo należy złożyć wniosek itp

Aktualnie w ofercie znajdują się:

- mieszkania do remontu – nabór wniosków rozpoczął się dzisiaj i potrwa do 23 listopada.

- mieszkania o czynszu komunalnym dla rzetelnych najemców w nowych budynkach przy ul. Koszarowej w Dąbiu. Trwa nabór wniosków i potrwa do czasu wynajęcia ostatniego lokalu. Zostało tylko 12 mieszkań.

- mieszkania dla osób starszych. 15 nowych lokali przy ul. Królowej Jadwigi 45. Wnioski będzie można składać w  styczniu, a więc jest odpowiedni czas na uzyskanie informacji i skompletowanie dokumentów.

- kolejne dwa lokale przy ul. Łuczniczej oraz przy ul. Ściegiennego dla Dużych Rodzin.

- oferta Non Stop czyli wynajem mieszkań w TBSach. Oferta na bieżąco aktualizowana tzn. cały czas pojawiają się nowe propozycje mieszkań.

 

Więcej informacji mieszkańcy otrzymają w AMM. Zapraszamy codziennie do lokalu przy al. Wojska Polskiego 55, od poniedziałku do piątku w godz.8-16.

Wraz z uruchomieniem AMM powstała także strona internetowa, na której w jednym miejscu zebrano informacje o ofercie mieszkaniowej miasta. Adres strony:

amm.szczecin.eu